Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Miasto i region

Dlaczego warto odwiedzić Poznań?

Poznań jest jednym z największych miast Polski - silnym ośrodkiem akademickim, biznesowym i targowym. Mieszka tu ponad 550 tysięcy osób, co daje Poznaniowi piąte miejsce w Polsce. Dostęp do wykwalifikowanej kadry oraz wysoka jakość życia w mieście pozytywnie wpływają na rozwój biznesu, ale w Poznaniu dbamy także o work-life balance. Dlaczego warto poznać Poznań lepiej?

Biznes na światowym poziomie

Dzięki atrakcyjnej lokalizacji Poznań jest bardzo istotnym ośrodkiem biznesowym na mapie Polski. Bliskość Warszawy i Berlina oraz dostępność wykwalifikowanych specjalistów dają możliwość rozwoju – szczególnie firmom z sektora nowoczesnych usług dla biznesu oraz z branży IT.

W Poznaniu od lat działają Volkswagen, Franklin Templeton, Bridgestone, GSK, TomTom, Nivea, Allegro i wiele innych światowych marek. Na nowych inwestorów czekają nowoczesne przestrzenie biurowe praktycznie w każdej części miasta.

Energia studentów

Co piąty mieszkaniec Poznania jest studentem! W mieście prężnie działa 25 uniwersytetów, które kształcą ponad 113 tysięcy młodych ludzi. W ofercie poznańskich szkół wyższych wyróżniają się kierunki ekonomiczne i filologiczne na bardzo wysokim poziomie, ale także kierunki techniczne i informatyczne, które przyciągają do Poznania przyszłych inżynierów.

Oferta Międzynarodowych Targów Poznańskich

Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają przez cały rok. Największymi imprezami, które odbywają się na terenie MTP, są Poznań Motor Show, Pyrkon Fantasy Convention oraz Poznań Game Arena. Tysiące gości odwiedzają Poznań, żeby poznać najnowsze trendy, dzięki licznym targom branżowym i konferencjom.

Bogata oferta kulturalna

Poznań jest prawdziwym centrum kulturalnym, dzięki kilkudziesięciu corocznym imprezom – w Centrum Kultury Zamek odbywają się: OFF CINEMA – festiwal filmów dokumentalnych, Animator – międzynarodowy festiwal filmów animowanych, czy Short Waves Festiwal dla fanów krótkich metraży. Poznań jest również gospodarzem Malta Festival – wydarzenia od lat gromadzącego tysiące uczestników, którzy w przestrzeni miejskiej doświadczają sztuki alternatywnej.

Festiwale muzyczne dla wymagających

Wiosna i lato są w Poznaniu okresem koncertów plenerowych oraz festiwali muzycznych - Ethno Port Festival uznawany jest za jeden z 25 najlepszych światowych festiwali muzycznych na świecie. Enea Spring Break to wydarzenie, które pozwala uczestnikom poznać liczne poznańskie sale koncertowe, kluby i puby, podczas czterech dni wypełnionych koncertami artystów z całego świata. Natomiast wakacyjne weekendy w naszym mieście są atrakcyjne, dzięki bezpłatnym koncertom Na Falach, które odbywają się nad dwoma poznańskimi jeziorami – Maltańskim oraz Strzeszyńskim.

Przestrzeń sportu i rekreacji

W Poznaniu odbywają się doskonale zorganizowane zawody sportowe dla amatorów i profesjonalistów: Poznań Maraton, Poznań Bike Challenge i Super League Triathlon Poznań. Kibice piłkarscy wspierają ekstraligową drużynę Lecha Poznań. Poznań oferuje także jeden z najbardziej urokliwie położonych torów regatowych na świecie. Miasto jest otoczone czterema jeziorami, które dają przestrzeń fanom biegania, nordic walkingu, pływania, wioślarstwa, czy po prostu grillowania.

Atrakcje, których nie znajdziesz nigdzie indziej

W Poznaniu nie zapomnij spróbować rogala świętomarcińskiego! Smakuje wyśmienicie zwłaszcza 11 listopada, kiedy obchodzimy Imieniny ulicy św. Marcin. Do Poznania warto zajrzeć także w grudniu, kiedy odbywa się Poznań Ice Festival i Betlejem Poznańskie.


Więcej o Poznaniu:

  

Wielkopolska: turystyka, kultura, biznes

Urozmaicony krajobraz Wielkopolski zachęca do aktywnego wypoczynku – tutejsze lasy i jeziora należą do najpiękniejszych w kraju. W regionie stworzono liczne parki krajobrazowe, ścieżki do wędrówek oraz jazdy na rowerze. Warto zwiedzić także wiele zabytkowych dworów czy pałacyków rozrzuconych po całym regionie. Koniecznie zwiedzić trzeba zabytki stolicy regionu – Poznania oraz najstarszego miasta w Polsce – Gniezna. To właśnie w Wielkopolsce znajdziemy miejsca związane z dziedzictwem kulturowym kraju – to tutaj rodziła się polska państwowość. Dobrze rozwinięta baza infrastruktury turystycznej zachęca do odkrywania regionu o każdej porze roku! Jako jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, Wielkopolska przyciąga wydarzeniami z różnorakich dziedzin kultury współczesnej, ofertą imprez folklorystycznych oraz rekonstrukcji zdarzeń historycznych. Nie tylko Poznań, jako stolica regionu, oferuje całą gamę wyjątkowych wydarzeń artystycznych, trafiają w gust zróżnicowanej publiczności. Cykliczne międzynarodowe festiwale, konkursy, przeglądy czy spotkania teatralno-filmowe przyciągają wielu odwiedzających także do pozostałych miast w regionie.

Polecamy


Gospodarka to kolejna mocna strona regionu – tradycyjne cechy jak pracowitość, rzetelność i oszczędność to podstawa ekonomicznego sukcesu Wielkopolski. Stały rozwój gospodarczy, modernizacja wszelkich dziedzin życia oraz innowacyjność to cechy wyróżniające na tle innych regionów w kraju czy Europie. Województwo Wielkopolskie zaliczane jest do grupy trzech regionów o najwyższej atrakcyjności inwestowania w Polsce. Zadecydowały o tym: dostępność komunikacyjna, wysoko wykwalifikowana kadra, rozbudowane otoczenie biznesu, zaplecze naukowo-badawcze pozytywnie nastawione do transferu technologii do firm oraz bogate tradycje handlowe. W gospodarczym krajobrazie regionu obecne są znane światowe i europejskie firmy. W Wielkopolsce zainwestował między innymi kapitał niemiecki, francuski, amerykański, japoński, irlandzki, angielski, koreański. Są wśród nich: Volkswagen AG, Bridgestone Corporation Fundusz GEI należący do Koncernu Cofra, Centrum kompetencyjne Open Text, EDP Renewables, Honda, Hempel, Samsung, Nestle, GlaxoSmithKline, Samsung, Elektronics Poland Manufacturing Sp. z o.o., Joskin Polska, Telcordia Arvato Services Polska, Franklin Templeton Investments, Centrum Usług Księgowych MAN, Centrum Innowacji Microsoft, Centrum Usług Finansowych Carlsberg, Rogal Philips Electronics, Exide Technologies.

Polecamy:


Pliki do pobrania
REKLAMA
REKLAMA