Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Miasto i region

Poznań – City of Work and City of Play

Poznań to miejsce, w którym energia krajów Nowej Europy miesza się z kulturą cywilizacyjną Zachodu. Ponad półmilionowa metropolia leży w najbardziej rozwiniętej części kraju. Bliżej stąd do Berlina, niż do stolicy Polski. Mieszkają tu ludzie, na których można polegać - wykształceni, otwarci i kompetentni.

Poznań stawia na technologię osiągania sukcesu podpartą 1000-letnią tradycją skuteczności - tu nawet najbardziej ambitne przedsięwzięcia i najodważniejsze wizje maja największe szanse powodzenia. Tutaj narodziło się państwo polskie, a rozpoczęte w Poznaniu powstanie wielkopolskie było jedynym zwycięskim zrywem niepodległościowym w Polsce i potwierdzeniem wyjątkowej zaradności Poznaniaków.

Dostępna infrastruktura sportowa pozwala na organizację najważniejszych międzynarodowych wydarzeń sportowych. Poznań był jednym z Miast - Gospodarzy UEFA EURO 2012™, tutaj także znajduje się jeden z najpiękniej położonych torów regatowych na świecie. W stolicy Wielkopolski organizowany jest także największy w Polsce bieg uliczny - słynny Poznań Maraton. Poznań znany jest też w całej Europie dzięki najlepszym w Polsce kibicom piłkarskim, fanom Lecha Poznań. Ale poznańską markę mają też najważniejsze i największe imprezy targowe w Polsce, a także popularne wydarzenia kulturalne - największy w Polsce festiwal teatrów alternatywnych „maltafestival, Made in Chicago Festival - jedyny w Europie festiwal chicagowskiej szkoły jazzu, Animator Festival - największy w Polsce festiwal filmów animowanych, Ethno Port Festival - uznany za jeden z 25 najlepszych festiwali world music na świecie czy Transatlantyk - festiwal muzyki filmowej.

A ponieważ równie skutecznie realizujemy zawodowe wyzwania, co kreatywnie spędzamy wolny czas, zwykle myślimy o Poznaniu City of Work and City of Play.

Więcej informacji o Poznaniu:

  

Wielkopolska: turystyka, kultura, biznes

Urozmaicony krajobraz Wielkopolski zachęca do aktywnego wypoczynku – tutejsze lasy i jeziora należą do najpiękniejszych w kraju. W regionie stworzono liczne parki krajobrazowe, ścieżki do wędrówek oraz jazdy na rowerze. Warto zwiedzić także wiele zabytkowych dworów czy pałacyków rozrzuconych po całym regionie. Koniecznie zwiedzić trzeba zabytki stolicy regionu – Poznania oraz najstarszego miasta w Polsce – Gniezna. To właśnie w Wielkopolsce znajdziemy miejsca związane z dziedzictwem kulturowym kraju – to tutaj rodziła się polska państwowość. Dobrze rozwinięta baza infrastruktury turystycznej zachęca do odkrywania regionu o każdej porze roku! Jako jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, Wielkopolska przyciąga wydarzeniami z różnorakich dziedzin kultury współczesnej, ofertą imprez folklorystycznych oraz rekonstrukcji zdarzeń historycznych. Nie tylko Poznań, jako stolica regionu, oferuje całą gamę wyjątkowych wydarzeń artystycznych, trafiają w gust zróżnicowanej publiczności. Cykliczne międzynarodowe festiwale, konkursy, przeglądy czy spotkania teatralno-filmowe przyciągają wielu odwiedzających także do pozostałych miast w regionie.

Polecamy


Gospodarka to kolejna mocna strona regionu – tradycyjne cechy jak pracowitość, rzetelność i oszczędność to podstawa ekonomicznego sukcesu Wielkopolski. Stały rozwój gospodarczy, modernizacja wszelkich dziedzin życia oraz innowacyjność to cechy wyróżniające na tle innych regionów w kraju czy Europie. Województwo Wielkopolskie zaliczane jest do grupy trzech regionów o najwyższej atrakcyjności inwestowania w Polsce. Zadecydowały o tym: dostępność komunikacyjna, wysoko wykwalifikowana kadra, rozbudowane otoczenie biznesu, zaplecze naukowo-badawcze pozytywnie nastawione do transferu technologii do firm oraz bogate tradycje handlowe. W gospodarczym krajobrazie regionu obecne są znane światowe i europejskie firmy. W Wielkopolsce zainwestował między innymi kapitał niemiecki, francuski, amerykański, japoński, irlandzki, angielski, koreański. Są wśród nich: Volkswagen AG, Bridgestone Corporation Fundusz GEI należący do Koncernu Cofra, Centrum kompetencyjne Open Text, EDP Renewables, Honda, Hempel, Samsung, Nestle, GlaxoSmithKline, Samsung, Elektronics Poland Manufacturing Sp. z o.o., Joskin Polska, Telcordia Arvato Services Polska, Franklin Templeton Investments, Centrum Usług Księgowych MAN, Centrum Innowacji Microsoft, Centrum Usług Finansowych Carlsberg, Rogal Philips Electronics, Exide Technologies.

Polecamy:


Pliki do pobrania
REKLAMA
REKLAMA