Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

X
parking-plan-hover

Plan lotniska

Pokaż trasę dojazdu na lotnisko

parking-plan

Samochód

Port Lotniczy Poznań-Ławica położony jest przy ul. Bukowskiej 285 (droga wojewódzka nr 307), ok. 7km na zachód od centrum miasta.

Najbardziej komfortowy dojazd od wschodu i południa prowadzi przez poznański bezpłatny odcinek autostrady A2. Jadąc A2 w kierunku Świecka, należy skręcić w prawo na węźle drogowym Poznań-Zachód i przez drogę ekspresową S-11 dojechać do drogi wojewódzkiej 307 (zjazd: węzeł Poznań-Ławica), która prowadzi bezpośrednio do poznańskiego Portu.

Trasa ta jest również najbardziej dogodna dla kierowców nadjeżdżających od strony zachodniej. Jadąc w kierunku Warszawy, skręcają w lewo na węźle Poznań-Zachód i, jak w powyższym opisie, poprzez drogę S-11 kierują się na drogę wojewódzką 307 prowadzącą do Portu.

Natomiast dla osób nadjeżdżających od strony północnej najbardziej komfortowy jest dojazd drogą ekspresową S-11, a następnie – poprzez węzeł Poznań-Ławica – zjazd na prowadzącą do Portu drogę wojewódzką 307.

 

TAXI

Rekomendujemy wybór korporacji taxi współpracującej z lotniskiem. Sieci mogące bez ograniczeń czasowych korzystać z postoju bezpośrednio przy hali przylotów:

 

Komunikacja publiczna

Port Lotniczy Poznań-Ławica połączony jest z centrum miasta za pomocą komunikacji publicznej. Przystanki autobusowe znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie terminali pasażerskich, bądź w niewielkiej od nich odległości.

 

Linia nr 159

  • Sprawdź rozkład jazdy na stronach ZTM


Linia nr 148

Drugie połączenie obsługuje linia nr 148. Przystanek autobusowy tej linii znajduje się przy ul. Wyszęborskiej, około 200m na południe od terminalu pasażerskiego.
  • Sprawdź rozkład jazdy na stronach ZTM


Linia nocna nr 242

  • Sprawdź rozkład jazdy na stronach ZTM


Bilety komunikacji publicznej

Bilety dostępne są w kioskach znajdujących się w terminalu odlotowym oraz w biletomacie znajdującym się na przystanku autobusowym przed terminalem. Biletomaty, instalowane są także w coraz większej liczbie pojazdów - przy wejściu do autobusu znajduje się naklejka informująca o możliwości zakupu biletów w autobusie - więcej informacji. W biletomacie można płacić wyłącznie monetami o nominałach: 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł (automat wydaje resztę),

Istnieje także możliwość zakupu biletu przez telefon komórkowy za pomocą usługi CallPay, moBILET, mPay oraz SkyCash . Szacunkowy czas przejazdu z lotniska do centrum miasta to ok. 30 minut (13 przystanków). Informacje o biletach długoterminowych oraz weekendowych ofertach specjalnych znajdują się tutaj.

Lokalizacja przystanku autobusowego (kierunek: Rondo Kaponiera)
Lokalizacja przystanku autobusowego (dojazd z miasta do Portu)

 

Follow me! (autokar)

Przejazdy na lotnisko Poznań Ławica Follow me! realizuje na zasadzie transferów grupowych minibusami, łącząc pasażerów jadących w podobnych godzinach.


 

Zalety transferów:

  1. elastyczny czas wyjazdu i powrotu, dostosowany do zmieniających się godzin odlotu i przylotu szybki dojazd na lotnisko z możliwością zamiany godziny odjazdu do 48h przed planowanym przejazdem,

  2. szybki czas dojazdu,
  3. możliwość odbioru bezpośrednio z domu,
  4. atrakcyjna cena przy wysokim standardzie przejazdów,
  5. foteliki dla dzieci,
  6. Wi-Fi.

Orientacyjne godziny wyjazdów:

Szczecin – Poznań Ławica
1:00, 4:30, 7:30, 10:30, 14:00


Poznań Ławica - Szczecin
9:30, 11:30, 14:30, 18:30, 21:30

.


Jak dokonać rezerwacji transferu?


Wyślij na adres biuro@followme.pl dane pasażerów, datę przejazdu i godzinę przejazdu (na etapie rezerwacji można podać orientacyjną godzinę przejazdu).

W mailu zwrotnym otrzymasz potwierdzenie rezerwacji. W przypadku zmiany godziny poinformuj nas jak najszybciej o nowej godzinie wylotu lub przylotu. 

REKLAMA
X

Wymagany dodatek Flash Player 15

Get Adobe Flash player
X

Wymagany dodatek Flash Player 15

Get Adobe Flash player
X

Wymagany dodatek Flash Player 15

Get Adobe Flash player