Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

X
parking-plan-hover

Plan lotniska

Pokaż trasę dojazdu na lotnisko

parking-plan

Samochód

Port Lotniczy Poznań-Ławica położony jest przy ul. Bukowskiej 285 (droga wojewódzka nr 307), ok. 7km na zachód od centrum miasta.

Najbardziej komfortowy dojazd od wschodu i południa prowadzi przez poznański bezpłatny odcinek autostrady A2. Jadąc A2 w kierunku Świecka, należy skręcić w prawo na węźle drogowym Poznań-Zachód i przez drogę ekspresową S-11 dojechać do drogi wojewódzkiej 307 (zjazd: węzeł Poznań-Ławica), która prowadzi bezpośrednio do poznańskiego Portu.

Trasa ta jest również najbardziej dogodna dla kierowców nadjeżdżających od strony zachodniej. Jadąc w kierunku Warszawy, skręcają w lewo na węźle Poznań-Zachód i, jak w powyższym opisie, poprzez drogę S-11 kierują się na drogę wojewódzką 307 prowadzącą do Portu.

Natomiast dla osób nadjeżdżających od strony północnej najbardziej komfortowy jest dojazd drogą ekspresową S-11, a następnie – poprzez węzeł Poznań-Ławica – zjazd na prowadzącą do Portu drogę wojewódzką 307.

TAXI

Przy wyjściu z hali przylotów znajdziecie Państwo całodobowy postój taksówek, które lotnisko rekomenduje jako godne zaufania - Radio Taxi RMI oraz iTaxi.pl - obie te sieci mogą korzystać z postoju przy hali przylotów bez ograniczeń czasowych.

 

Komunikacja publiczna

Port Lotniczy Poznań-Ławica połączony jest z centrum miasta za pomocą komunikacji publicznej. Przystanki autobusowe znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie terminali pasażerskich, bądź w niewielkiej od nich odległości. Aktualnie między Portem a centrum miasta kursują cztery linie autobusowe, z których jedna – L – jest linią pospieszną łączącą lotnisko z Dworcem Głównym PKP.

Linia pospieszna L


Ponadto, Port połączony jest z miastem dwoma regularnymi dziennymi liniami autobusowymi, które rozpoczynają i kończą swój bieg na Rondzie Kaponiera (w ścisłym centrum, niedaleko Dworca PKP). Pierwsza z nich to linia nr 59, której przystanek znajduje się tuż przed wyjściem z hali przylotów.

Linia nr 59

Linia nr 48

Drugie połączenie obsługuje linia nr 48. Przystanek autobusowy tej linii znajduje się przy ul. Wyszęborskiej, około 200m na południe od terminalu pasażerskiego.

Bilety komunikacji publicznej

Bilety dostępne są w kioskach znajdujących się w terminalu odlotowym oraz w biletomacie znajdującym się na przystanku autobusowym przed terminalem. Biletomaty, instalowane są także w coraz większej liczbie pojazdów, dostępne są już w linii L oraz niektórych jednostkach linii 59 i 48. W biletomacie można płacić wyłącznie monetami o nominałach: 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł (automat wydaje resztę), przy wejściu do autobusu znajduje się naklejka informująca o możliwości zakupu biletów w autobusie - więcej informacji.

Istnieje także możliwość zakupu biletu przez telefon komórkowy za pomocą usługi CallPay, moBILET, mPay oraz SkyCash . Szacunkowy czas przejazdu z lotniska do centrum miasta to ok. 30 minut (13 przystanków). Informacje o biletach długoterminowych oraz weekendowych ofertach specjalnych znajdują się tutaj.

Lokalizacja przystanku autobusowego (kierunek: Rondo Kaponiera)
Lokalizacja przystanku autobusowego (dojazd z miasta do Portu)

REKLAMA
X

Wymagany dodatek Flash Player 15

Get Adobe Flash player
X

Wymagany dodatek Flash Player 15

Get Adobe Flash player
X

Wymagany dodatek Flash Player 15

Get Adobe Flash player