Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Jak dojechać do centrum Poznania?

TAXI

Przy wyjściu z hali przylotów znajdziecie Państwo całodobowy postój taksówek, które lotnisko rekomenduje jako godne zaufania - taksówki tej korporacji mogą korzystać z postoju przy hali przylotów bez ograniczeń czasowych:

 

Komunikacja publiczna

Port Lotniczy Poznań-Ławica połączony jest z centrum miasta za pomocą komunikacji publicznej. Przystanki autobusowe znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie terminali pasażerskich, bądź w niewielkiej od nich odległości.

Linia nr 159

  • Sprawdź rozkład jazdy na stronach ZTM

 

Linia nr 148

Drugie połączenie obsługuje linia nr 148. Przystanek autobusowy tej linii znajduje się przy ul. Wyszęborskiej, około 200m na południe od terminala pasażerskiego.

  • Sprawdź rozkład jazdy na stronach ZTM

Linia nocna nr 242

  • Sprawdź rozkład jazdy na stronach ZTM


Bilety komunikacji publicznej

Bilety komunikacji miejskiej dostępne są w kioskach znajdujących się w terminalu odlotowym T2 oraz w biletomacie znajdującym się na przystanku autobusowym przed terminalem T2. Biletomaty, instalowane są także w coraz większej liczbie pojazdów - przy wejściu do autobusu znajduje się naklejka informująca o możliwości zakupu biletów w autobusie. W biletomacie można płacić wyłącznie monetami o nominałach: 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł (automat wydaje resztę). Więcej informacji.

Istnieje także możliwość zakupu biletu przez telefon komórkowy za pomocą usługi CallPay, moBILET, mPay oraz SkyCash. Szacunkowy czas przejazdu z lotniska do centrum miasta to ok. 30 minut (13 przystanków). Informacje o biletach długoterminowych oraz weekendowych ofertach specjalnych znajdują się tutaj.

Lokalizacja przystanku autobusowego (kierunek: Rondo Kaponiera)
Lokalizacja przystanku autobusowego (dojazd z miasta do Portu)

Pliki do pobrania
REKLAMA
REKLAMA