Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Chalikidiki - miejsce magiczne

To oddalone jedynie nieco ponad 2 godziny lotu z Pozniania miejsce zachwyca swoją różnorodnością. Chalkidiki, bo o nim tutaj mowa to "prawdziwa Grecja", jeszcze nie do końca "zdobyta" przez przemysł turystyczny, gdzie można spotkać miłych i skromnych ludzi, którzy znajdą czas na pogawędkę przy szklaneczce wyśmienitego, miejscowego wina.

 

Rajski krajobraz

To miejsce bardzo zróżnicowane, zarówno pod względem przyrodniczym jak i urbanistycznym. Składa sie z 3 półwyspów - Kassandry, Sithonii i Athos. Obok malutkich, cichych miejscowości mamy ciekawe, turystyczne miasteczka jak położona na zachodzie Kassandry - Fourka, czy też tętniące życiem Kalithea lub Hanioti.

Kassandra dysponuje najszerszą bazą noclegową. Szczególnie w północnej jej części mamy bardzo dużo hoteli 3, 4 i 5 gwiadkowych, w lubianej przez Polsków formie all inclusive. Mniej więcej w połowie półwyspu zmienia swój krajobraz z łagodnej niziny w zielony, pagórkowaty teren. Na południu szata roślinna, z dominującymi drzewami piniowymi bardzo przypomina sąsiednie Półwyspy Sithonię i Athos. Sithonia jest zdecydowanie bardziej spokojnym miejscem. Nie ma dużych skupisk turystycznych, hotele są zazwyczaj mniejsze, wciśnięte pomiędzy przepiękne, zielone dolinki i zatoczkowe, piaszczyste plaże. Ten środkowy Półwysep to miejsce na relaks i odpoczynek wśród dzikiej przyrody, nad kryształowo czystym morzem.

 

Republika Mnichów

Sam Athos jest w większości niedostępny dla turystów - to Republika Mnichów, miejsce praktycznie odizolowane, gdzie miejscowi mnisi oddają się medytacji i skupieniu. Aby tam się dostać potrzebne jest specjalne pozwolenie, które mogą otrzymać jedynie mężczyźni. Nie ma za to  przeszkód, aby obejrzeć Athos i Republikę Mnichów od strony wybrzeża. Liczne statki oferują rejsy pomiędzy Sithonią a Athosem.

 

Egzotyka w zasięgu

Koloryt morza, który widzimy na każdym z półwyspów, powoduje, że często Chalkidiki porównywane jest do Europejskich Karaibów. Lazur wody i zmieniający się koloryt - z jasno niebieskiego na ciemno granatowy powoduje, że wiele plaż wygląda jak na egzotycznych, dalekich destynacjach.

Nam bardzo się tutaj podobało, Chalkidiki to idealne miejsce zarówno na rodziny wypoczynek, jak i dla osób, które chcą aktywnie spędzić swój urlop. Zapewniamy, że pobyt tutaj zostawi niezapomniane wrażenia. Poznaj ofertę biura podróży Mouzenidis Travel, na wyloty z Poznania!

 

REKLAMA
REKLAMA