Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Paryż - od 31 października, dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele!

Wtorek, 2019-09-17 

Linia Lotnicza Ryanair w sezonie Jesień/Zima 2019/2020 uruchamia połączenie z Poznania do Paryża Beauvais. Połączenia od 31 października 2019 roku, dwa razy w tygodniu, w czwartki i w niedziele.

Nie ma chyba stolicy europejskiej, którą otacza większy splendor wyjątkowości. Stolica mody, szyku, wyjątkowych dzieł sztuki, owianych legendą kabaretów i kuchni uznawanej przez wielu za najlepszą na świecie. Miasto romantyczne i metropolitalne, przez wielu utożsamiane ze stolicą wszystkiego co europejskie.


Sprawdź okazje do Paryża

Wybierz najtańszy i najdogodniejszy termin lotu z Poznania do Paryża!Paryż-Beauvais

Z Poznania dolatujemy bezpośrednio na niskokosztowe lotnisko Paris Beauvais (BVA). Jest oddalone od stolicy Francji niecałe 100 km. W zależności od destynacji w samym Paryżu, zasobności portfela i czasu jaki chcemy na to poświęcić, dotrzeć na miejsce możemy autobusem (dojeżdża do Paris Porte Maillot), pociągiem (do stacji Paris Nord), samochodem osobowym zamawianym przez aplikację lub taksówką. Koszt w jedną stronę od kilkunastu do stu kilkudziesięciu euro. Rezerwując nocleg poprzez wybrany portal internetowy, warto też sprawdzić możliwość transportu. Podróżując w kilka osób, wynajęcie samochodu z kierowcą może być rozsądną alternatywą.


Atrakcje

Będąc na miejscu warto zaopatrzyć się w dzienny lub kilkudniowy bilet na metro, którym można dotrzeć bez problemu w okolice wszystkich ważniejszych atrakcji. I znów – tak jak w większości kulturalnych centrów Europy, trzeba dokonać wyboru. Można oczywiście metodą turystów z Dalekiego Wschodu, wykupić autobusowy city tour i przebiec na czas wybrane muzea. Można też wybrać trzy – cztery atrakcje i poświęcić na nie tyle czasu, ile mamy ochotę, a przynajmniej nie być poganianym przez siebie samego.

Co wybrać: przepełniony turystami Luwr? Muzeum d’Orsay? Na pewno bulwary wokół Wieży Eiffla – dopiero widziana z bliska poraża rozmachem konstrukcji. Wieczorami jest mniej ludzi, a budowla jest pięknie oświetlona. Chętni mogą w ciągu dnia odstać w zazwyczaj długiej kolejce i wjechać na tarasy widokowe. Zniechęconym proponujemy spacer nad nieodległą Sekwanę. W przycumowanych barkach można chwilę odpocząć i coś przekąsić, racząc się szampanem, który w tym miejscu ma niepowtarzalny smak.

Panoramę miasta możemy podziwiać z wielu miejsc. Jednym z nich jest wzgórze Montmartre z bazyliką Sacré-Cœur (Serca Jezusowego). Widoczna z daleka monumentalna neoromańska budowla jest jednym z symboli miasta. Wokół niej, w uliczkach najsłynniejszej chyba dzielnicy XIX i XX- wiecznej bohemy artystycznej, małe knajpki, stragany, brukowane jezdnie. Przy pewnej dozie wyobraźni można przenieść się do czasów francuskich impresjonistów. Klimatów bliskich Henri’emu de Toulouse-Lautrec doświadczymy też na położonym poniżej, równie słynnym placu Pigalle, będącym dzisiaj raczej swoistym skansenem francuskiej erotyki sprzed stu lat.

Łuk Triumfalny (Arc de triomphe de l’Étoile). Jego budowę rozpoczęto w 1806 roku, zakończono 30 lat później. Potężna budowla – pomnik, znajduje się na placu Charles’a de Gaulle’a, w Paryżu (zwanym dawniej i tradycyjnie placem Gwiazdy – place de l’Étoile, od rozchodzących się gwiaździście głównych ulic miasta). Znajduje się w 8. dzielnicy, na zachodnim skraju Pól Elizejskich (Avenue des Champs-Élysées). Jest jednym z najważniejszych elementów architektury Paryża. Stanowi zakończenie perspektywy Pól Elizejskich. Z tarasu widokowego mieszczącego na dachu Łuku Triumfalnego możemy podziwiać panoramę miasta z jego współczesnym odpowiednikiem – nowoczesnym łukiem triumfalny Grande Arche, zamykającym oś Pól Elizejskich, położonym poza Sekwaną, w futurystycznej dzielnicy La Défense.Sprawdź okazje do Paryża

Wybierz najtańszy i najdogodniejszy termin lotu z Poznania do Paryża!Powrót do listy
REKLAMA
REKLAMA