Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Odessa - od 30 października, w środy i soboty!

Piątek, 2019-10-04 

Linia Lotnicza Ryanair w sezonie Jesień/Zima 2019/2020 uruchamia połączenie z Poznania do Odessy. Połączenia od 30 października 2019 roku, dwa razy w tygodniu, w środy i w soboty.

Czy Ukraina to dobry pomysł na wakacje? Dla niektórych wybór tego kierunku będzie zaskoczeniem. Przeciętny Europejczyk ma niewielkie pojęcie o panującej na Ukrainie sytuacji. Można spotkać się z poglądami, że kraj ten, nienależący do UE, nie oferuje standardów innych destynacji wakacyjnych. O tym ile w tym prawdy postaramy się opisać i zachęcić wszystkich do odwiedzenia nie tylko Lwowa czy Kijowa, ale też Odessy.


Sprawdź okazje do Odessy

Wybierz najtańszy i najdogodniejszy termin lotu z Poznania do Odessy!Wschodni sąsiad

Przede wszystkim Ukraina to nasz wschodni sąsiad, kraj o bogatej kulturze, niespotykanych gdzie indziej zabytkach i serdecznych mieszkańcach. Choć Odessa wielu z nas kojarzy się z pewnością z komedią Juliusza Machulskiego „Déjà vu” z 1989 r., z Jerzym Stuhrem w roli głównej, to pamiętać należy, że w XIX i XX wieku uchodziła ona za jedno z najpiękniejszych miast czarnomorskich. Dziś Odessa to nadal piękny, choć nie ociekający luksusem, modny kurort położony nad samym Morzem Czarnym, który co roku przeżywa prawdziwy najazd turystów z całego świata. Plaże, morze, słońce przez całe lato – czego więcej potrzeba, by wypocząć i zrelaksować się?


Atrakcje

Każdy znajdzie tu coś dla siebie – miłośnicy bardziej imprezowego spędzania czasu mogą przebierać wśród licznych barów przy plaży, klimatycznych knajpek czy klubów, dlatego „nocne marki” z pewnością nie będą się tu nudzić. A spacer klimatycznymi, zabytkowymi uliczkami i chwila wytchnienia w jednej z kawiarni z pewnością będzie bardzo przyjemny.

Jest tu co zwiedzać, a stare centrum Odessy na pewno zauroczy każdego turystę. Nie spotkamy tu typowej postradzieckiej architektury, zachwycą nas za to bogato zdobione, zabytkowe, secesyjne budynki i kamienice, przepiękne bulwary z widokiem na nadmorski port i całe mnóstwo muzeów, pomników, kościołów, monasterów i cerkwi oraz pałaców – dziedzictwo tego miasta jest przebogate. Odessa liczy sobie zaledwie 200 lat – oficjalnie nadano jej nazwę i zaczęto budować praktycznie od podstaw (wcześniej była tu nadmorska twierdza) w 1794 roku. W XIX wieku była głównym portem obsługującym eksport rosyjskiego zboża, dzięki czemu stała się jednym z najbogatszych i najszybciej rozwijających się miast carskiej Rosji, jednak jej czasy świetności skończyły się po rewolucji w 1917 roku.

Będąc w Odessie warto wybrać się też np. na wycieczkę do twierdzy Akerman. Zaplanujmy na to cały dzień, bowiem podróż w jedną stronę zajmie ok. 2 godziny. Wybierzmy transport marszrutką – jest to rodzaj małych busów, które jeżdżą po tutejszych drogach, bowiem autobusów jako takich tu nie znajdziemy.

Z pewnością warto się tu wybrać, by zobaczyć ten bliski, ale zupełnie inny kawałek świata, bardzo przyjazny turystom, w którym spotkamy mnóstwo pozytywnie nastawionych ludzi, mimo problemów, z jakimi borykają się na co dzień. I co istotne – spędzimy tu miło czas wypoczywając nad ciepłym morzem, zażywając kąpieli słonecznych na plażach i nie eksploatując przy tym do końca wakacyjnego budżetu, bowiem urlop zaplanowany tu nie należy do drogich, a ceny są bardzo przystępne.Sprawdź okazje do Odessy

Wybierz najtańszy i najdogodniejszy termin lotu z Poznania do Odessy!Powrót do listy
REKLAMA
REKLAMA