Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dwumilionowy Pasażer w 2018 roku!

,  

Port Lotniczy Poznań-Ławica pierwszy raz świętuje dzisiaj (27.09.2018 r.) obsłużenie 2-milionowego pasażera, który został odprawiony w ciągu jednego roku kalendarzowego!

2-milionowy szczęśliwiec przyleciał do Poznania we czwartek 27 września 2018 r., wracając ze swoich wakacji w Turcji, na pokładzie linii lotniczej Enter Air z Bodrum, realizowanego na zlecenie biura podróży TUI Poland.

Rok 2018 pod wieloma względami jest rokiem wyjątkowym i rekordowym zarówno dla Portu Lotniczego Poznań-Ławica, naszych pasażerów oraz partnerów biznesowych:

  1. Po raz pierwszy w historii przekraczamy barierę 2,0 milionów pasażerów obsłużonych w ciągu roku kalendarzowego. Rok 2018 planujemy zamknąć liczbą 2,4 mln obsłużonych pasażerów, co oznaczać będzie 30% wzrost w stosunku do roku 2017.
  2. Rekordowo zapowiada się także liczba pasażerów czarterowych, którą w całym roku 2018 wyniesie ok. 760 000 pax (60% wzrost w stosunku do roku 2017).
  3. Aktualnie w sprzedaży znajduje się rekordowa liczba 36 kierunków regularnych, w tym liczne nowości: Kijów-Borispol, Cork i długo oczekiwany Rzym-Ciampino!
  4. W roku 2018 oferujemy rekordową liczbę 42 kierunków czarterowych w tym tak atrakcyjnych i egzotycznych jak Dominikana, Emiraty Arabskie, czy Kenia.
  5. Na naszych pasażerów czeka wyjątkowa oferta lotów czarterowych w sezonie Zima 2018/2019: Dominikana, Emiraty Arabskie, Kenia, Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Madera, Riwiera Turecka oraz 1-dniowe wycieczki lotnicze do Rovaniemi – wioski Świętego Mikołaja!
  6. 2,0 milionowy pasażer przyleciał do Poznania na pokładzie linii lotniczej Enter Air, największej czarterowej linii lotniczej w Polsce i Poznaniu. Przewoźnik posiada w Poznaniu swoją bazę operacyjną, w której na stałe stacjonują 3 nowoczesne samoloty typu B737-800. Realizując rejsy na zlecenie czołowych polskich organizatorów turystyki, Enter Air do końca sierpnia br. przewiózł ponad 210 000 pasażerów, co stanowiło +34% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.
  7. 2-milionowy pasażer to także klient TUI Poland, Największego Tour Operatora w Poznaniu, które w 2018 r. planuje w Poznaniu podwojenie liczby swoich pasażerów! Klienci TUI Poland mieli do wybory aż 24 kierunki wakacyjne oferowane przez tour-operatora z bezpośrednim wylotem z Poznania.
  8. Port Lotniczy Poznań-Ławica stale umacnia swoją pozycję jako II regionalnego ośrodka czarterowegow Polsce.


Andrzej Kobielski, Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy linii lotniczych Enter Air:
"Witamy 2 milionowego Pasażera Ławicy na pokładzie największej czarterowej linii lotniczej w Polsce! Jest nam ogromnie miło, że to wydarzenie odbyło się właśnie na naszym pokładzie. Z lotniskiem Poznań-Ławica związani jesteśmy już od 2011 i aktualnie nasza linia jest największym przewoźnikiem pod względem liczby bazowanych samolotów. W każdym tygodniu z Poznania wykonujemy kilkadziesiąt operacji lotniczych w kierunku najlepszych kurortów w Europie, Azji i Afryce! Poznań to trzecia największa baza Enter Air w Polsce, z której intensywnie latamy nie tylko w sezonie letnim, ale także zimą. W 2018 roku ilość zimowych połączeń nie tylko z Ławicy, ale ze wszystkich baz, kilkakrotnie wzrośnie w porównaniu do lat ubiegłych. Cieszymy się, że 2-milionowy Pasażer tego wielkopolskiego Portu był właśnie naszym Pasażerem, dla którego przygotowaliśmy odpowiednie powitanie i niespodzianki!".

Paweł Bieńkowski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu TUI Poland powiedział:
"Cieszymy się z owocnej współpracy z poznańskim lotniskiem. Z każdym sezonem uruchamiamy coraz więcej połączeń z Poznania, w tym lotów bezpośrednich w najdalsze i najchętniej wybierane kierunki, jak Dominikana, czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Klientom TUI oferujemy również loty m.in. do Turcji, Bułgarii, Grecji, Tunezji, Egiptu, Maroka, Hiszpanii, Portugalii, a także na Sardynię."

Oferta czarterowa Zima 2018/2019 przygotowana przez TUI Poland z wylotami z Portu Lotniczego Poznań-Ławica: Dominikana, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kenia, Madera, Wyspy Kanaryjskie: Fuerteventura i Teneryfa, Egipt: Hurghada i Marsa Alam, Riwiera Turecka.

 

Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica podkreśla:
"Dzisiejszy dzień, 2-milionowego pasażera, jest wyjątkowy! Pierwszy raz w historii poznańskiego lotniska osiągnęliśmy tak znaczący wynik, w liczbie obsłużonych pasażerów, w jednym roku kalendarzowym. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż możemy świętować to wydarzenie w towarzystwie naszych wieloletnich partnerów biznesowych, z którymi zbudowaliśmy świetną ofertę dla mieszkańców Poznania oraz regionu. Dzięki pasażerom, którzy latają z naszego lotniska możemy dzisiaj ponownie podkreślić, iż lotnisko Ławica jest jednym z najlepiej rozwijających się Portów regionalnych w Polsce. Serdecznie gratulujemy 2-milionowemu pasażerowi i cieszymy się, że właśnie ten rejs mógł być w dniu dzisiejszym zrealizowany na naszym lotnisku i wyrażamy nadzieję, że przed tą osobą jeszcze wiele wspaniałych wrażeń lotniczych z naszym udziałem.".

 

2-milionowy pasażer lotniska w Poznaniu wracał ze swoich wakacji w Turcji, która ze względu na wspaniałą bazę turystyczną Turcja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków przez Polaków, co warte podkreślenia – również zimą. Oferuje jedne z najlepszych hoteli w tej części świata, jednocześnie kusząc bardzo atrakcyjnymi cenami. Tygodniowe wakacje All Inclusive może spędzić średnio już od 1 000 zł/os. To raj zarówno dla pragnących spokojnego, ale również aktywnego wypoczynku. Polecane są szczególnie słynne na cały świat pola golfowe, często znajdujące się na terenie hoteli.

Powrót do listy
REKLAMA
REKLAMA