Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Strefa Kiss & Fly

Poniedziałek, 2017-06-19 

W związku z dynamicznym rozwojem ruchu pasażerskiego na lotnisku Poznań-Ławica oraz z faktem, iż lotnisko to jeden z głównych węzłów komunikacyjnych w Wielkopolsce, Port Lotniczy wprowadza zmiany w Regulaminie Korzystania ze Strefy Krótkiego Postoju „Kiss&Fly” na terenie strefy parkingowej.

Zmiany spowodowane są głównie coraz większym ruchem pojazdów w Układzie Komunikacyjnym Portu Lotniczego. Działanie to jest konieczne przede wszystkim ze względu na polepszenie płynności ruchu pojazdów wraz z możliwym wzrostem szybkości ich przejazdu oraz zwiększenie przepustowości układu komunikacyjnego. Nowy regulamin i cennik układu komunikacyjnego obejmują modyfikacje celem wyeliminowania problemów komunikacyjnych, powstające korki, zwiększenia przepustowości infrastruktury i poprawę bezpieczeństwa.

Najważniejszą zmianą, która wchodzi w życie od dnia 1 lipca 2017 roku to zmiana czasu darmowego pobytu w Strefie Krótkiego Postoju „Kiss&Fly” z 15 minut na 10. Podstawowym założeniem Układu Komunikacyjnego jest jego drożność. Z naszych obserwacji wynika, iż najczęstszym problemem powodującym zatory w układzie komunikacyjnym jest pozostawianie aut w jego obrębie, co może, w przypadku przekroczenia czasu gwarantującego darmowy postój, powodować naliczenie dodatkowych opłat przy opuszczaniu strefy. Finalnie to właśnie proces jej naliczania może tworzyć zator. Ponadto nasze analizy pokazują, iż korzystniej dla klientów oraz dla samego układu komunikacyjnego jest pozostawianie pojazdów na wydzielonych parkingach. Koncepcja Portu Lotniczego zakłada udrożnienie przejazdu, a w przypadku przedłużających się pożegnań sugerujemy zostawienie auta na jednym z parkingów znajdujących się wewnątrz Układu Komunikacyjnego, gdzie postój jest tańszy co wpłynie bezpośrednio na wzrost bezpieczeństwa w samym układzie komunikacyjnym.

Zgodnie z regulaminem od 1 lipca 2017 roku przekroczenie limitu czasowego w Strefie Kiss&Fly będzie skutkowało naliczeniem opłaty w wysokości 20zł. Warto wskazać, iż koszt pozostawienia pojazdu na parkingu P3 przy samym budynku lotniska wynosi 10zł / 0,5h i 15 zł / 1h. Pozostawienie auta na parkingu daje komfort w postaci bezpieczeństwa i wygody, a dodatkowo zwiększa organizację w Układzie Komunikacyjnym.

Powyższe zmiany są opisane i dostępne w Regulamin Strefy Krótkiego Parkowania „Kiss&Fly”.

Pliki do pobrania
Powrót do listy
REKLAMA
REKLAMA