Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

RYANAIR ogłasza otwarcie bazy w Poznaniu

Czwartek, 2017-03-16 

16 marca 2017 roku, linia lotnicza Ryanair oficjalnie ogłosiła otwarcie bazy w Poznaniu, z 1 zbazowanym samolotem oraz największy w historii rozkład lotów z Poznania, 7 nowych tras: Ateny, Billund, Castellon, Madryt, Oslo Torp, Tel Awiw i Ejlat, oraz dodatkowe loty do Londynu Stansted (14 tras łącznie). Ryanair obsłuży na lotnisku w Poznaniu 500 000 pasażerów.

Rozkład lotów Ryanaira z Poznania na zimę 2017/18

  1. 7 nowych tras do Aten, Billund, Castellon, Ejlatu, Madrytu, Oslo T. oraz Tel Awiwu (wszystkie 2 x tygodniowo)
  2. dodatkowe loty do Londynu (codziennie)
  3. 14 tras łącznie
  4. 34 loty tygodniowo
  5. 500.000 pasażerów rocznie

Siatka połączeń Ryanaira na sezon letni 2017 z wieloma wakacyjnymi kierunkami jak Barcelona, Korfu czy Malta, a także jeszcze niższymi cenami biletów przyciągnęły ogromną liczbę zainteresowanych, co zaowocowało rekordowym poziomem wczesnych rezerwacji. Już wkrótce, w ramach realizacji programu “Always Getting Better”, klienci mogą oczekiwać kolejnych udogodnień.


Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica powiedział:
"Rozmowy i negocjacje trwały już od dawna. Utworzenie bazy, które to stało się dzisiaj oficjalnie faktem, dla samolotu linii Ryanair to dla Portu oraz dla Poznania ogromna szansa na szybki rozwój siatki połączeń, tak bardzo istotnej dla relacji biznesowo-turystycznych miasta. Cieszymy się, że po wielu latach starań Poznań staje się coraz bardziej istotnym partnerem linii Ryanair.

Jesteśmy przekonani, że nowe kierunki i tu Ateny, Billund, Castellon, Madryt, Oslo, a także znane wcześniej Tel Awiw z Ejlatem, spełnią oczekiwania pasażerów naszego regionu. Wierzyliśmy, że Tel Awiw, Eljat, czy zwiększenie rotacji do Londynu, to był jedynie przedsmak tego, co może czekać mieszkańców Wielkopolski, i w dniu dzisiejszym nie zawiedliśmy się. Warto podkreślić zaangażowanie naszych Udziałowców, zwłaszcza Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Miasta Poznania, w prace nad rozwojem naszego lotniska, także w kontekście ogłaszanej bazy lotniczej. Baza Ryanair stała się faktem."


Juliusz Komorek - Członek Zarządu Ryaniara ds. Regulacyjnych i Prawnych powiedział:
"Cieszymy się bardzo mogąc ogłosić największy w historii rozkład lotów z Poznania z 7 nowymi kierunkami do Aten, Billund, Castellon, Ejlatu, Madrytu, Oslo Torp i Tel Awiwu oraz dodatkowymi lotami do Londynu Stansted (łącznie 14 tras). Na lotnisku w Poznaniu obsłużymy 500.000 klientów rocznie. Przyczynimy się także do utworzenia 375 miejsc pracy. Jesteśmy dumni z otwarcia 5. już bazy Ryanaira w Polsce, inwestycja 100 mln $ potwierdza nasze zaangażowanie w dalszy rozwój ruchu lotniczego w Poznaniu oraz turystyki w Wielkopolsce. Cieszymy się także z wyników sprzedaży na lato 2017. Rekordowy poziom rezerwacji lotów z i do Poznania pozwala nam na obniżenie cen biletów. Zachęcamy wszystkich, którzy planują wyjazdy wakacyjne do odwiedzenia strony Ryanair.com lub naszej aplikacji mobilnej. Z okazji ogłoszenia rozkładu lotów z Poznania na zimę 2017/18, wprowadzamy do sprzedaży bilety już od 89 zł. Rezerwacji biletów w promocyjnych cenach można dokonać do poniedziałku (20 marca) do północy. Aby zdążyć z rezerwacją, najlepiej wejść na stronę www.ryanair.com już dzisiaj"

Powrót do listy
REKLAMA
REKLAMA