Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

PLL LOT zwiększają liczbę rejsów z Poznania do Warszawy!

Czwartek, 2017-01-19 

Od sezonu letniego Lato 2017, Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększają liczbę rejsów na trasie Warszawa-Poznań-Warszawa o 5 dodatkowych tygodniowo. Nowe częstotliwości dostosowane zostały do fal przesiadkowych oferowanych przez PLL LOT w Warszawie i będą wykonywane zgodnie z następującym rozkładem lotów:

  • Wylot z Warszawy o godz. 10:30 – Przylot do Poznania o godz. 11:25 (poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki)
  • Wylot z Poznania o godz. 11:55 – Przylot do Warszawy o godz. 12:50 (poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki)

  • Wylot z Warszawy o godz. 22:50 – Przylot do Poznania o godz. 23:50 (sobota)
  • Wylot z Poznania o godz. 08:55 – Przylot do Warszawy o godz. 09:50 (niedziela)

Nowy rejs będzie obsługiwany przez samolot typu Bombardier Q400 LOT-u w konfiguracji 78 miejsc pasażerskich w dni robocze poza środą. Ponadto, pasażerowie będą mogli skorzystać z wieczornego lotu do Poznania o godz. 22:50 w sobotę oraz przedpołudniowego lotu do Warszawy o godz. 8:55 w niedzielę. Uruchomienie nowego rejsu oznacza, że w dni robocze loty na trasie z Poznania do Warszawy będą wykonywane nawet do 5 razy dziennie.

Oferta skierowana jest zarówno do pasażerów lecących bezpośrednio do Warszawy i z powrotem, jak i do osób korzystających z oferty przesiadkowej w stolicy. Wzbogacenie częstotliwości rejsów na trasie do/z Warszawy jest tym bardziej korzystne dla pasażerów poznańskiej Ławicy, iż w świetle zbliżającego się remontu trasy kolejowej na odcinku Poznań - Warszawa, a także planowanej przebudowy autostradowej obwodnicy Poznania, pozwoli na dogodne dotarcie do stolicy dostosowane do potrzeb pasażerów podróżujących w celach biznesowych jak i prywatnych.

"W ubiegłym roku połączenie Warszawa-Poznań-Warszawa wyróżniło się spośród wykonywanych przez LOT połączeń krajowych. Na tej trasie przewieźliśmy prawie 30% pasażerów więcej w porównaniu do 2015 roku. LOT odpowiada na potrzebę pasażerów umożliwiając dogodną podróż na trasie, jednocześnie biorąc pod uwagę sygnały o potrzebie poprawy częstotliwości i jakości tranzytów. Nowy rejs oferuje pasażerom dodatkowe możliwości podróży z przesiadką w Warszawie na szereg połączeń do Ameryki Północnej, tj. Chicago, Toronto, Nowy Jork, Newark i Los Angeles, na rejsy Europejskie i krajowe. Dzięki temu skrócimy również czas przesiadki w Warszawie na przykład na połączenie do Tokio i z rejsów z Tel Awiwu" – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT-u.

Aktualnie przewoźnik na 4 rejsach dziennie z Poznania do Warszawy wykonuje 24 loty tygodniowo. Liczba rejsów od sezonu letniego zwiększy się nawet do 5 dziennie, zwiększając tym samym częstotliwość lotów do 29 rejsów tygodniowo.

Ceny na wszystkie rejsy PLL LOT pomiędzy Poznaniem a Warszawą rozpoczynają się już od 89 zł za przelot w jedną stronę. Rejsy dostępne są już w sprzedaży na stronie www.lot.com oraz w biurach podróży.

 

Powrót do listy
REKLAMA
REKLAMA