Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Od 25 sierpnia z POZ do Kijowa!

Środa, 2017-08-23 

13 marca 2017 w Budapeszcie Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła otwarcie nowej trasy z Polski do Kijowa łącząc w ten sposób, wtedy jeszcze słownie, Poznań bezpośrednio ze stolicą Ukrainy. Kijów to drugie po Lwowie miasto na Ukrainie, do którego polecimy z Poznania.

Dzisiaj, to już tylko dwa dni do piątkowej inauguracji, gdyż Połączenie WIZZ będzie działać od 25 sierpnia, a loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w piątki. Bilety na nowe połączenia są dostępne już w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 109 złotych (bilet w jedną stronę z podatkami i opłatami obowiązkowymi).

UWAGA!
Pierwszy start w piątek 25.08. o godzinie 21:55!
Serdecznie zapraszamy na taras widokowy, na salut wodny!


Nowe połączenie umocni relacje biznesowe między Ukrainą i Polską. Jego otwarcie to efekt wspólnych działań prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, marszałka województwa Marka Woźniaka oraz zarządu lotniska Ławica.

 

"Zabiegałem o to od dawna, bo obecnie w naszym mieście ze wszystkich mniejszości właśnie Ukraińcy stanowią najliczniejszą grupę" - mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. "Połączenie z tym krajem ma bardzo istotne znaczenie dla wielkopolskich przedsiębiorców, z uwagi na duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych, pracowników" – dodaje prezydent Jaśkowiak.

"Poznań to bardzo ważny ośrodek biznesowy i kulturowy. Dlatego zwłaszcza połączenia linii regularnych to połączenia, które chcielibyśmy widzieć nie tylko, jako te turystyczne czy biznesowe o charakterze wyjazdowym, ale zależy nam oraz władzom miasta, aby był to także ruch przyjazdowy. Chcemy, aby coraz więcej mieszkańców, na przykład Ukrainy, do której właśnie uruchamiamy już drugie takie połączenie teraz do Kijowa po Lwowie, lecz także Izraela czy Grecji oraz Norwegii odnajdowało tu, w Poznaniu, swój start w biznesie czy po prostu oddech od tamtej codzienności." – mówi Prezes Lotniska Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski.

"Przejazd autokarem czy pociągiem trwa długo i jest męczący. Nowe połączenie lotnicze to duża ulga dla podróżnych, zwłaszcza jeśli bilety nie są drogie. Poznań to ciekawe miasto do studiowania, ale też dla turystów i biznesmenów." - mówi Tetiana Ilchuk, studentka z Ukrainy.

 

Rozbudowa połączeń lotniczych ze wschodem Europy przyczyni się także do zacieśnienia współpracy naukowej.

 

W poniedziałek 28 sierpnia do Kijowa leci prezydent Jacek Jaśkowiak, który razem z rektorem Politechniki Poznańskiej będzie uczestniczył w Dniu Studenta na Politechnice Kijowskiej. Rektor PP prof. Tomasz Łodygowski podpisze porozumienie o podwójnym dyplomie na kierunku "Budowa maszyn". W planie wizyty jest także spotkanie z merem Kijowa Witalijem Kliczko, z którym prezydent Jaśkowiak będzie rozmawiał o pozyskiwaniu inwestorów i wsparciu dla przedsiębiorców.

Inauguracji lotu do Kijowa będzie towarzyszył skromny event na lotnisku w Poznaniu. 25 sierpnia w godzinach 13:00 - 15:00 szef kuchni jednej z poznańskich restauracji, "na żywo" przygotuje jedno z dań kuchni ukraińskiej, którym następnie poczęstujemy przebywających na lotnisku pasażerów.

W sobotę 26.08. na terenach MTP odbędzie się impreza "Poznań zrzuca kilogramy", podczas której także będziemy promować to nowe połączenie.

 

W 2016 roku, linia Wizz Air przewiozła ponad 6,9 mln pasażerów na trasach w polskiej siatce połączeń. Wraz z nowymi połączeniami do Kijowa, polska siatka połączeń WIZZ składa się aktualnie ze 151 tras do 27 krajów.

Powrót do listy
REKLAMA
REKLAMA