Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Od 17-ego września Zjednoczone Emiraty Arabskie - bezpośrednio z Poznania!

Czwartek, 2017-09-14 

Popularnym kierunkiem wakacyjnym stały się Zjednoczone Emiraty Arabskie. Zachwyca panujący tam przepych i bogactwo. Zachęcają luksusowe hotele i najwyższe na świecie budynki. Przyciągają piaszczyste plaże i odmienny, pustynny klimat. Biuro podróży TUI uruchomiło w tym roku bezpośrednie połączenia do Emiratów z lotniska w Poznaniu. Ta nowość od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem.

 

Zjednoczone Emiraty Arabskie można odwiedzać przez cały rok – i to z pewnością przyciąga polskich turystów. Tamtejszy klimat jest gorący i suchy. Latem, od kwietnia do września, panują upały z temperaturą nawet do 50°C w ciągu dnia. W okresie zimowym, od października do marca, temperatura wynosi od 20-30°C, a więc to dobra pora na zwiedzanie i aktywne spędzanie czasu poza hotelem.

Dubaj, czyli miasto rekordów

Najchętniej odwiedzanym miejscem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest Dubaj. Ta dwumilionowa metropolia najpełniej oddaje wyjątkowość i ogromne bogactwo kraju. To tutaj znajdują się najwyższe budynki na świecie (z królującym, 828-metrowym Burj Khalifa), najbardziej luksusowe hotele i największe centrum handlowe. Jest również ogromna, sztucznie usypana wyspa – Palma Jumeirah – z kompleksem ekskluzywnych hoteli. Ale to nie wszystko. Wizytówką Dubaju jest Burj al-Arab, kształtem przypominający żagiel arabskiej łodzi. To jeden z najlepszych hoteli na świecie i zarazem jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Dubaju. Prawdziwymi atrakcjami są Ski Dubai, czyli stok narciarski w samym środku pustyni oraz Hydropolis – podwodny hotel, wybudowany prawie 20 metrów pod Zatoką Perską.

Pustynia i pasma górskie w Ras al-Khaimah

Ras al-Khaimah uznaje się za najbardziej urokliwy emirat, będący synonimem różnorodności kultury arabskiej. Pustynia o niezwykłym kolorze, malownicze pasma górskie oraz średniowieczne zabytki – to wszystko składa się na wyjątkowość tego regionu. Urlop w Ras al-Khaimah jest zupełnie odmienny od tego spędzonego w Dubaju, można tam bowiem oderwać się od zgiełku i przepychu miejskich aglomeracji. Największą popularnością cieszą się szerokie, piaszczyste. Duże wrażenie robi również rozległy, pustynny teren z czerwono-pomarańczowym piaskiem. Warto odwiedzić liczne arabskie kramy z tradycyjnym asortymentem – dywanami, materiałami, biżuterią i przyprawami.

Fujairah dla wielbicieli wędrówek i nurkowania

To bardzo dobry wybór dla aktywnych turystów. Tutejsze wody, obfitujące w różnorodną faunę i florę, zachęcają do nurkowania. Najlepsze miejsca do odkrywania podwodnego bogactwa oferuje Zatoka Osmańska, będąca częścią Oceanu Indyjskiego. Fujairah zachwyca również pasmem górskim Al-Hajar, rozciągającym się na długości 480 km. To idealne miejsce na wspinaczkę górską oraz wyprawy trekkingowe szlakami o różnym stopniu trudności. Wielbiciele słonecznego wypoczynku znajdą tam 90 km piaszczystych plaż.

Pierwszy, inauguracyjny lot liniami Enter już w najbliższą niedzielę o godzinie 14.20 wraz z salutem wodnym! Lot do ZEA z Poznania trwa 5 i pół godziny.

Od południa specjalna strefa relaksu w hali Check-In. Zapraszamy!

 

PORT LOTNICZY POZNAŃ-ŁAWICA w liczbach:

Oferta 2017: ponad 60 kierunków regularnych i czarterowych.
Nowości 2017: Ateny, Billund, Madryt, Castellon, Oslo Torp, Tel Awiw, Ejlat, Kijów, Lwów, Dominikana, Emiraty Arabskie, Albania, Maroko, Hiszpania (Sewilla, Girona).
Ruch pasażerski 2016: 1 700 000 osób.

 

Pełna lista i mapa połączeń z Poznania:

www.airport-poznan.com.pl

Powrót do listy
REKLAMA
REKLAMA