Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Lufthansa zwiększa liczbę rejsów z Poznania do Frankfurtu!

Środa, 2017-06-07 

Poznań w kręgu dobrych wiadomości! Tym razem pieczęć zaufania od Lufthansa!

Od 29 października 2017 roku jeszcze więcej Wielkopolski we Frankfurcie!


Jeden z czołowych przewoźników świata linia lotnicza Lufthansa dnia 7 czerwca 2017 roku przekazała bardzo dobrą wiadomość dla Portu Lotniczego Poznań-Ławica, a w szczególności dla pasażerów udających się transportem lotniczym do Frankfurtu.

W dniu dzisiejszym w systemie sprzedaży Lufthansa pojawiło się nowe, codzienne połączenie na trasie FRA/POZ/FRA. To dodatkowe połączenie rusza z początkiem sezonu zimowego Zima 2017/2018. Pierwszy lot już 29 października 2017 roku. Tym samym pasażerowie z regionu będą mogli wybrać spośród trzech rejsów dziennie!


Rozkład lotów

Rejs realizowany będzie 7 razy w tygodniu według rozkładu:

  1. LH1380 20:40 FRA-POZ 21:55
  2. LH1381 06:25 POZ-FRA 07:50

 

3 rejsy dziennie do Frankfurtu!

Dodatkową informacją jest to, iż rejsy realizowane będą z nocnym postojem samolotu w POZ, a obsługiwane będą przez nowoczesne samoloty odrzutowe Embraer E190. Od tego momentu linia lotnicza Lufthansa oferować będzie do 6 rejsów dziennie wykonywanych z Poznania – 3 rejsy dziennie do Monachium i 3 rejsy dziennie do Frankfurtu, a nocny postój oznacza możliwość zaplanowania 1-dniowych podróży biznesowych zarówno we Frankfurcie, Monachium jak i w niemal każdym miejscu w Europie. Po 3 rejsy dziennie do Monachium i Frankfurtu zapewniają optymalny rozkład lotów i maksymalne możliwości wykorzystania pełnej oferty przesiadkowej oferowanej przez linie lotniczą w swoich hubach w MUC i FRA.


Linia lotnicza Lufthansa obecna jest w Poznaniu już od 13 lat, a w ubiegłym roku przewiozła blisko 200 000 pasażerów.

 

Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica powiedział: "Decyzja linii lotniczej Lufthansa to efekt wielomiesięcznych rozmów i negocjacji. Wprowadzenie dodatkowej rotacji do Frankfurtu to potwierdzenie potencjału ekonomicznego miasta i regionu, a ten przekłada się wprost na możliwości i atrakcyjność Portu Lotniczego w Poznaniu, jako miejsca startów i lądowań dla lotów dalekich przesiadkowych i bliskich bezpośrednich, do jednego z największych hubów w Europie. Dzięki temu dodatkowemu połączeniu w jeszcze większym stopniu zbliżymy europejski biznes do potencjału Poznania. Ten komunikat potwierdza też, to, iż na rok 2017 możemy patrzeć, jako na rekordowy pod względem liczby nowych kierunków z POZ."

"Bardzo cieszymy się, że nasz produkt cieszy się uznaniem wśród pasażerów latających z Poznania. Dodatkowy, codzienny rejs do Frankfurtu to odpowiedź na stale rosnącą liczbę osób podróżujących na pokładach Lufthansy. Dzięki temu przesiadki do miast docelowych na całym świecie będą jeszcze szybsze i bardziej komfortowe" - mówi Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Powrót do listy
REKLAMA
REKLAMA