Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Hotel Marriott International z marką Moxy na lotnisku w Poznaniu

Wtorek, 2017-02-21 

Z ogromną przyjemnością informujemy o przeprowadzonej konferencji prasowej towarzyszącej podpisaniu umowy na realizację inwestycji w infrastrukturę hotelową na lotnisku Poznań-Ławica. Strategicznym partnerem podczas realizacji inwestycji jest firma Chopin Airport Development, a wprowadzana do Poznania marka, to brand Moxy należący do Marriott International.

Marka Moxy jest odpowiedzią Marriott na potrzeby generacji Y. To nie zwykłe trzy gwiazdki, czyli dobra jakość w dobrej cenie. To ekstremalnie szybkie Wifi, bar otwarty 24/7, gry planszowe, przekąski, energetyczna muzyka i duże ekrany TV w pokojach – przystosowane do podłączenia treści online i gier. To również niestandardowy personel a właściwie zespół dbający nie tylko o procedury i obsługę, ale również stanowiący o atmosferze hotelu i jego autentyczności w oczach odbiorców. A odbiorcy to grupa ludzi urodzonych pomiędzy 1980 a 1999 rokiem, którzy wyrośli na grach komputerowych i nie pamiętają świata bez Internetu. Co prawda podróżują już biznesowo, ale dla nich praca jest inspiracją, okazją do nawiązania nowych relacji i znajomości, możliwością wyrażenia kreatywności. To osoby, które oczekują od podróży, nawet służbowych czegoś nowego, doświadczenia autentycznie lokalnego.

W konferencji prasowej uczestniczyli Prezes Zarządu Chopin Airport Development Gheorghe Marian Cristescu, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Chopin Airport Development Adam Pilczuk oraz Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski wraz z Wiceprezesem Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Grzegorzem Bykowskim.

 

Hotel Moxy przy Porcie Lotniczym Poznań Ławica

  1. Kategoria hotelu według polskiej kategoryzacji – 3*
  2. 120 pokoi o średniej wielkości 18 m kw. netto
  3. Zaplecze gastronomiczne – sala śniadaniowa, bar
  4. Sala spotkań
  5. Parking – 84 miejsca parkingowe
  6. Szacowana data rozpoczęcia funkcjonowania hotelu – 2019 rok

 

"Jestem dumny, że nasza spółka podjęła rozmowy z Zarządem lotniska w Poznaniu na realizację hotelu Moxy." – mówi podczas konferencji Prezes Gheorghe Marian Cristescu i dodaje "Będzie to pierwszy hotel z grupy Marriott w Poznaniu. Będzie to hotel bardzo dobrze usytuowany względem zaplecza biznesowego, handlowego i turystycznego tego miasta. Nie mogliśmy myśleć o lepszej lokalizacji, a zwłaszcza, że jesteśmy spółką inwestującą w hotele właśnie przy lotniskach. W Poznaniu zdecydowaliśmy się na tę markę, gdyż jest to wspaniały brand dla Poznania, będącego miastem otwartym na młodych ludzi, a taką marką, młodą jest Moxy. Sieć Marriott to lider na rynku hotelarskim. Stąd hotel w standardzie tej sieci, a w swoich rozwiązaniach projektanckich nawiąże do tradycji Poznania."

Prezes Mariusz Wiatrowski tak komentuje dzisiejsze wydarzenie: "Głównym motywem inspiracji dla powstania hotelu był fakt, że należy rozwijać jednocześnie inne usługi pozalotnicze. Cieszę się, że z tak znanym operatorem, jakim jest sieć Marriott udało się nam dzisiaj podpisać umowę na realizację naszych planów inwestycyjnych. Dzięki temu pokazujemy, iż jest to więcej aniżeli tylko inwestycja przy lotnisku. To jest widoczny znak rozwoju miasta Poznania."

Spółka Chopin Airport Development jest liderem inwestycji okołolotniskowych w Polsce. Ważnym aspektem jest fakt, iż 100% udziałów spółki należy do Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze. To element podkreślający rangę przedsięwzięć prowadzonych przez Chopin Airport Development w ramach struktur Skarbu Państwa. Podstawową misją i celem spółki jest zagospodarowanie obszarów okołolotniskowych poprzez rentowną realizację projektów hotelowych. W portfolio spółki znajdują się następujące hotele: 4* hotel Courtyard by Marriott przy Lotnisku Chopina w Warszawie (wielokrotnie nagradzany za jakość usług oraz zarządzanie), otwarte w 2013 roku, 3* hotele Hampton by Hilton zlokalizowane w okolicy lotnisk w Warszawie i Gdańsku, a także 3* hotel wypoczynkowy Best Western Jurata, zlokalizowany na Półwyspie Helskim, w Juracie. W 2017 roku spółka planuje otwarcie pierwszego w Polsce hotelu działającego pod marką Renaissance, należącego do grupy hoteli Marriott, który zlokalizowany jest naprzeciwko terminala na lotnisku Chopina w Warszawie. Ten 5*, lifestylowy hotel oferować będzie 225 pokoi, 8 sal konferencyjnych, SPA, taras, oraz monitory w lobby informujące o aktualnych lotach samolotów na Lotnisku Chopina. Dodatkowo, w fazie planowania znajduje się inwestycja przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, gdzie pod koniec 2018 roku spółka planuje otworzyć hotel Moxy. Chopin Airport Development było pierwszym polskim podmiotem, który podpisał umowę franczyzy na mową markę sieci Marriott International – Moxy, która jest odpowiedzią sieci na potrzeby generacji Y.

Powrót do listy
REKLAMA
REKLAMA