Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

20. urodziny SAS w Poznaniu

Środa, 2015-10-28 

W październiku tego roku Skandynawskie Linie Lotnicze SAS obchodzą dwudziestą rocznicę swojej obecności w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Biuro SAS w stolicy Wielkopolski zostało otwarte w dniu pierwszego rejsu przewoźnika w Poznaniu - 30 października 1995 roku i od tego czasu służy pasażerom korzystającym z połączeń SAS przez Kopenhagę do Skandynawii, innych miast Europy, Azji i USA.


SASSAS specjalizuje się w obsłudze ruchu służbowego, co doskonale odpowiadało potrzebom pasażerów już w latach 90, kiedy to SAS był pierwszym zagranicznym przewoźnikiem obsługującym połączenie z Poznania. Do tej pory lotniskowe biuro SAS pozostaje jednym z nielicznych otwartych przez linie operujące do tego miasta, którego działanie jest doceniane przez pasażerów. "Decyzja o wejściu na rynek poznański była pionierska, podobnie jak i wiele wcześniejszych działań. Jednakże przekonał nas potencjał biznesowy Poznania. Z naszego połączenia bardzo chętnie korzystają Skandynawowie, ale cieszy nas fakt, iż równie chętnie latają z nami Wielkopolanie, doceniając standard obsługi SAS oraz oferowane możliwości przesiadkowe przede wszystkim do krajów skandynawskich, ale również do innych miast europejskich oraz wybranych w USA i Azji." mówi Beata Ryglewicz, kierownik biura SAS w Poznaniu.

Początkowo połączenie SAS w Poznaniu obsługiwały niewielkie, 46-miejscowe maszyny Fokker-50. Przez pierwsze 12 miesięcy SAS oferował 3 rejsy tygodniowo. Od początku trasa cieszyła się dużą popularnością i dlatego wkrótce ilość połączeń wzrosła do 7 tygodniowo a następnie SAS realizował ich już 14 w ciągu tygodnia. W roku 2000 przewoźnik wprowadził na swojej trasie z Poznania nowe, 72-miejscowe samoloty typu Dash Q-400.

W ciągu ostatnich 20 lat SAS okresowo często wprowadzał zamiennie większe samoloty typu MD-80, Airbus 320 lub Boeing 737 – głównie w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie w czasie trwania imprez targowych lub znaczących wydarzeń w życiu Poznania – np. podczas konferencji klimatycznej ONZ w 2008 roku, czy mistrzostw EURO 2012.

Od 2008 roku trasę obsługiwały samoloty CRJ 200, a od wiosny 2015 – CRJ 900 oraz ATR 72, przy czym przez ostatnie kilka lat SAS oferował 2-3 połączenia dziennie do Kopenhagi.

Aktualnie pasażerowie podróżujący liniami SAS z Poznania mają do dyspozycji 12 bezpośrednich połączeń tygodniowo do Kopenhagi: dwa dziennie od poniedziałku do piątku oraz po jednym w sobotę i niedzielę. Dzięki porannym wczesnym wylotom oraz późnym powrotom pasażerowie mają możliwość podróży do i z miast w Skandynawii (np. Sztokholmu, Oslo, Helsinek, Bergen czy Stavanger) i Europie (np. Brukseli, Zurychu, Genewy, Paryża, Dusseldorfu, Hamburga, Amsterdamu, Birmingham, Manchesteru czy Aberdeen) nawet w ciągu jednego dnia. Rejsy obsługiwane są obecnie przez samoloty ATR 72 zabierające na pokład 70 osób.

Jak komentuje Wanda Brociek, Dyrektor SAS na Polskę: "Bardzo cieszymy się z naszej już 20–letniej obecności w Poznaniu i ogromnie dziękujemy za zaufanie jakim od lat obdarzają nas pasażerowie korzystający z połączenia do Kopenhagi. Jednocześnie niezwykle ważna jest dla nas dobra długoletnia współpraca z poznańskim portem lotniczym. SAS nieustannie pracuje nad ofertą i serwisem, aby jeszcze lepiej służyć pasażerom korzystającym z usług SAS w Poznaniu. Dbamy, by nasi pasażerowie dolecieli na czas – jesteśmy drugą najbardziej punktualną dużą linią lotniczą na świecie*".

Samoloty startujące z Poznania lądują na kopenhaskim lotnisku Kastrup - największym hub-ie linii SAS, skąd pasażerowie zyskują wiele dogodnych połączeń nie tylko do Skandynawii, ale również do wielu miast w Europie, Azji i w Stanach Zjednoczonych, takich jak: Pekin, Szanghaj, Tokio, Chicago, Nowy Jork, San Francisco i Waszyngton. Dzięki współpracy z partnerami z lotniczego sojuszu Star Alliance, pasażerowie SAS mogą kontynuować dalszą podróż do odległych zakątków Stanów Zjednoczonych, Azji a nawet do Australii.

Pier CKastrup to jedno z najbardziej przyjaznych lotnisk: komfortowe i wygodne przy przesiadkach. Jest równocześnie kameralne, dobrze oznakowane, sprawnie połączone z centrum Kopenhagi i (przez most Oresund) ze Szwecją. Pod określeniem „przyjazne” kryją się – brak hałasu, ciągłych ogłoszeń, wiele miejsc siedzących, bogata oferta kulinarna i handlowa. Główny "hub" SAS-u jest największym portem lotniczym Skandynawii i jednocześnie jednym z największych lotnisk przesiadkowych w Europie Północnej, z 25.6 milionami pasażerów obsłużonych w 2014 roku. To również najpunktualniejszy port tego regionu.

Oprócz połączeń na trasie Poznań – Kopenhaga, SAS realizuje w Polsce bezpośrednie rejsy do Kopenhagi z Gdańska, Warszawy, Wrocławia, (a od marca 2016 roku także z Krakowa) oraz z Gdańska do Oslo (lotnisko Gardermoen) i Sztokholmu Arlanda (to ostatnie połączenie zostanie uruchomione w marcu 2016 r.). Łącznie SAS oferuje połączenia do ponad 60 skandynawskich miast.

Zapraszamy na pokłady samolotów SAS!

* wg. serwisu Flightstats.com, który monitoruje rynek przewozów lotniczych na świecie

Informacja o cenach, promocjach, rozkładzie lotów oraz rezerwacja biletów:
www.flysas.pl

Powrót do listy
REKLAMA
REKLAMA